INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60-118) przy ul. Metalowej 5, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto w Poznaniu (VIII Wydział Gospodarczy KRS) pod numerem 0000101146, posiadającą NIP 7780164903, REGON 63017551300000, z kapitałem zakładowym wynoszącym 1.000.000 zł.

Z KIM MOGĘ KONTAKTOWAĆ SIĘ W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH OCHRONY DANYCH?

We wszystkich sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możesz kontaktować się z inspektorem ochrony danych, którym wyznaczona została Anna Szczęsna-Mazur. Kontakt możesz realizować wysyłając wiadomość na adres e‑mail daneosobowe@pwr.agro.pl.

Ta informacja dotyczy Klientów PWR, którzy zakupili produkty lub usługi poprzez sklep internetowy PWR, serwisy internetowe PWR, w trakcie targów lub podobnych wydarzeń.

Z KIM MOGĘ SIĘ KONTAKTOWAĆ W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH PRODUKTÓW LUB USŁUG PWR?

W sprawach związanych z produktami lub usługami zakupionymi w PWR możesz kontaktować się z Biurek Obsługi Klienta, dzowniąc pod numer +48 61 869 06 30 lub pisząc na adres bok@prw.agro.pl. Jeśli dokonałeś zakupu sklepie internetowym agrarsklep.pl, to możesz dodatkowo skorzystać z numeru +48 61 886 28 08 lub napisać na sklep@agrarsklep.pl.

SKĄD MACIE MOJE DANE OSOBOWE?

Jeśli nie udostępniłeś nam swoich danych osobowych samodzielnie, to oznacza, iż najpewniej ktoś złożył zamówienie i wskazał Ciebie jako adresata lub osobę, która ma być wskazana jako nabywca na fakturze VAT dokumentującej zakup usługi lub towaru. Szczegółowe źródło Twoich danych to sprawa indywidualna. Zawsze możesz zwrócić się do nas z pytaniem o to, skąd konkretnie mamy Twoje dane osobowe (np. wysyłając maila na adres daneosobowe@pwr.agro.pl).

W JAKIM CELU I JAK DŁUGO BĘDĄ PRZETWARZANE MOJE DANE OSOBOWE?

Przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach, obok których podajemy podstawy prawne i czas trwania przetwarzania:

  1. w celu zawarcia lub wykonania umowy zawartej z PWR, przez czas trwania umowy - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO;
  2. dokonania rozliczeń podatkowych i prowadzenia dokumentacji księgowej − na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO, tj. przetwarzanie danych jest niezbędne dla wypełniania obowiązków prawnych ciążących na PWR, a wynikających z przepisów prawa podatkowego oraz z przepisów o rachunkowości;
  3. związanych z realizowaniem naszych prawnie uzasadnionych interesów, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, którymi są:
    1. zabezpieczenie przed ewentualnymi wzajemnymi roszczeniami wynikającymi z umowy zawartej z PWR, maksymalnie przez 6 lat od zakończenia jej wykonywania;
    2. realizacja działań marketingowych tradycyjną drogą pocztową przez czas nie dłuższy niż pół roku lub do chwili wniesienia przez Ciebie sprzeciwu;
    3. badanie opinii na temat dostarczanych produktów, usług i treści, przez rok od ich dostarczania lub wyświadczenia;
    4. przeprowadzanie analiz statystycznych i sprzedażowych dotyczących działalności PWR, przez 3 lata od ich dostarczenia lub wyświadczenia.

KTO BĘDZIE ODBIORCĄ MOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Twoje dane osobowe mogą być ujawniane podmiotom współpracującym z administratorem. Takie podmioty nazywa się odbiorcami danych. Administrator może ujawnić Twoje dane osobowe dostawcom usług kurierskich, pocztowych, płatności online, hostingu, analitycznych lub statystycznych. Większości tych podmiotów administrator powierzył przetwarzanie danych osobowych na podstawie specjalnej umowy. Wszystkie przypadki ujawniania Twoich danych osobowych odbywają się w sposób w pełni zgodny z prawem, w tym z przepisami RODO. PWR przed ujawnieniem Twoich danych podmiotowi trzeciemu zawsze weryfikuje, czy takie działanie jest uzasadnione i proporcjonalne, a także, czy Twoje dane są odpowiednio chronione.

CZY MOJE DANE TRAFIAJĄ POZA EUROPEJSKI OBSZAR GOSPODARCZY?

Co do zasady PWR będzie przetwarzać Twoje dane osobowe wyłącznie na obszarze Unii Europejskiej. Miej jednak na uwadze, że w związku z korzystaniem przez administratora z narzędzi oraz rozwiązań technicznych dostarczanych przez osoby trzecie, może się okazać, że w związku z korzystaniem z niektórych usług Twoje dane osobowe będą przekazywane do tzw. państwa trzeciego w rozumieniu RODO, tj. do USA. USA to państwo, które nie należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i nie spełnia tak wysokich wymogów ochrony danych osobowych jak państwa do niego należące. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, taki przekaz będzie realizowany do takich podmiotów, które na podstawie decyzji Komisji Europejskiej zostały uznane za zapewniające stopień ochrony danych osobowych odpowiadający wymogom RODO lub w oparciu o umowy gwarantujące zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń danych osobowych wynikające z zastosowania wiążących reguł korporacyjnych, standardowych klauzul ochrony danych przyjętych przez Komisję Europejską, standardowych klauzul ochrony danych.

JAKIE MAM PRAWA W ZWIĄZKU Z PRZETWARZANIEM MOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Przysługuje Tobie prawo do żądania od administratora dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Masz prawo w dowolnym momencie cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem. Dodatkowo masz prawo wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania Twoich danych osobowych. Prawa te przysługują Tobie tylko w sytuacjach, w których wniesienie takiego żądania jest faktycznie uzasadnione. Przysługuje Tobie prawo do wniesienia skargi na to, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193) przy ul. Stawki 2.

CZY MUSZĘ PODAWAĆ MOJE DANE OSOBOWE?

Podawanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne i nie musisz tego robić. Jednak aby nabyć usługę lub produkt przez internet, podanie pewnych danych jest niezbędne i jeśli tego nie zrobisz - nie będziemy mogli z Tobą zawrzeć umowy ze względu na brak możliwości dostarczenia zakupionego produktu czy usługi bądź brak możliwości prawidłowego rozliczenia księgowego transakcji z nim związanej.